Llogaria ime
AOL Portal Sport

Borxhet ndaj lojtarėve, FSHF ndėshkon Flamurtarin


Komisioni i Disiplinės nė Federatėn Shqiptare tė Futbollit ka dėnuar Flamurtarin me heqjen e 6 pikėve nga renditja nė Kategorinė Superiore.

Dėnimi ka ardhur pėr shkak tė borxheve qė drejtuesit e klubit vlonjat kanė ndaj lojtarėve Arbri, Veliu dhe Sakaj, tė cilėve nuk u janė dhėnė pagat.

Komisioni i Disiplinės i ka dhėnė 12 ditė kohė klubit pėr tė shlyer detyrimet, ndryshe do tė zbresė nga Superiorja.

Tags:
Lexuar 332 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?