Tiranė/ Arrestohet mėsuesi pedofil, ngacmonte seksualisht nxėnėsen e tij
Publikuar me: Mėrkurrė, 10 Maj 2017 13:16
zoom Policia e Tiranės ka vėnė nė pranga ditėn e djeshme njė 64-vjeēar, mėsues nė njė shkollė 9-vjeēare nė Tiranė.

Hasan Martani, u arrestua pasi nė mėnyrė tė pėrsėritur, nė ambientet e shkollės ‘Mustafa Lleshi’ por edhe rrjetin social Facebook ka ngacmuar seksualisht njė nxėnėse 14-vjeēare.

Mėsohet se ka qenė e mitura me iniciale K.H, e cila ka denoncuar veprime e turpshme tė mėsuesit tek nėna e saj, ku mė pas ėshtė bėrė edhe arrestimi i tij.

Denoncimi i sė ėmės

Nė vijim tė hetimit pas arrestimit tė mėsuesit 64-vjeēar, me akuzėn e veprimeve tė turpshme me nxėnėsen e tij 14-vjeēare, ėshtė pyetur nė polici edhe nėna e vajzės.

Nė dėshminė e saj, nėna ka treguar se ishte nė dijeni tė ngjarjes qė i tronditi familjen prej njė jave.

Nėna ka treguar se ka lexuar mesazhet nė “Facebook” qė mėsuesi Hasan Martani i kishte dėrguar vajzės.

“Vajza ime e denoncoi. Nuk ka pasur shqetėsim nga mėsuesit e tjerė. Edhe pėr kėtė mėsues kam pasur respekt se ishte autoritar. Jam befasuar kur i pashė me sytė e mi mesazhet nė ‘Facebook’. M’u shemb bota. Vajza ėshtė ekselente. Si ngjarje kam njė javė qė e di. Dje dorėzova provat. Nuk duhet vetėm pezullimi por kėrkoj tė dėnohet. Ai qė dyshonim se ishte i rrezikshėm iku. Kam qenė e shqetėsuar se vajza si tip ka qenė edhe e mbyllur dhe mbyllja shkoi edhe mė tej”, thotė ajo, raporton BW.

Ajo thekson mė tej se nuk duhet vetėm pezullimi, por mėsuesi tė dėnohet. “Pėr kėtė mėsues kam pasur respekt se ishte autoritar, por tani..”- thotė ajo.

Mėsuesi nuk pranon akuzėn

Mėsuesi i arrestuar me akuzėn e veprimeve tė turpshme me nxėnėsen nė ambientet e shkollės ka mohuar akuzat nė polici.

Gjatė marrjes nė pyetje pas denoncimit tė prindėrve tė nxėnėses, mėsuesi Hasan M, 64-vjecar ka mohuar gjithė sa akuzohet.

Ai ka thėnė se me nxėnėsen ka pasur sjellje krejtėsisht korrekte dhe nuk ka lidhje me ato qė pretendon nxėnėsja.

Mėsohet se mėsuesi jepte lėndėn e matematikės nė shkollėn 9-vjecare tė kryeqytetit dhe ka qenė vajza qė u ka treguar prindėrve dhe mė pas ata kanė bėrė denoncimin nė polici.

Njoftimi 

Mė datė 09.05.2017, u arrestua shtetasi Hasan M., 64 vjeē, banues nė Tiranė, mėsues nė njė shkollė 9 vjeēare nė Tiranė, sepse nė mėnyrė tė pėrsėritur, nė ambientet e shkollės, ka kryer veprime te turpshme me njė  nxėnėse 14 vjeēe. Materialet i kaluan Prokurorisė pėr veprėn penale parashikuar nga Neni 108 i Kodit Penal.
Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 816 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
100%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!