Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/module_22884db148f0ffb0d830ba431102b0b5/sot/index.php on line 512

Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/module_22884db148f0ffb0d830ba431102b0b5/sot/index.php on line 582

Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Sot - Pesė truke pėr jetėgjatėsinė e baterisė sė Smartfonit
Llogaria ime
AOL Portal Sot

Sot->Teknologji->Pesė truke pėr jetėgjatėsinė e baterisė sė Smartfonit

Pesė truke pėr jetėgjatėsinė e baterisė sė Smartfonit
Publikuar me: Martė, 24 Janarė 2017 00:35
zoom Smartphone vijnė gjithnjė e me mė shumė karakteristika, aplikacione pa fund por qė pėrdorimi i tyre tė shkarkon shpejt baterinė.

The Verge na tregon disa truke si tė zgjatim jetėn e tyre.

Mbajeni dritėn e telefonit jo shumė tė fortė, njė dritė mė e zbehtė pėrdor mė pak bateri.

Fikeni shėrbimin e vendndodhjes (Location). Ajo ēaktivizon opsionin e GPS nė telefon.

Aktivizo Battery saver mode, ajo fik begraundin dhe rifreskon telefonin.

Aktivizoni shėrbimin Airplane Mode, ajo mbyll mundėsinė e telefonatave, mesazheve dhe shėrbimit tė internetit.

Dhe e fundit, mbani gjithmonė njė ushqyes portabėl, kėshtu qė telefoni nuk do tu fiket kurrė.

Imazhe nga Artikulli


Burimi: Top-channel. Tv | Editor: Redaksia Online | Lexuar 779 here |
Tags:
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!