Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/module_22884db148f0ffb0d830ba431102b0b5/sot/index.php on line 512

Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/module_22884db148f0ffb0d830ba431102b0b5/sot/index.php on line 582

Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Sot - Njeriu q pretendon s sht 145 vje !
Llogaria ime
AOL Portal Sot

Sot->Kuriozitete->Njeriu q pretendon s sht 145 vje !

Njeriu q pretendon s sht 145 vje !
Publikuar me: Hn, 29 Gusht 2016 20:53
zoom

Pretendon se ka 145 vite mbi supe dhe thotë se ndjehet i lodhur nga jeta e ka shprehur dëshirën për të vdekur.

Mbah Gotho është një indionezian që banon në ishujt Java. 

Ai ka një kartë identiteti ku datëlindja është e 31 dhjetorit 1870.

Si të mos mjaftonte kjo, autoritetet vendase thonë se data është e saktë dhe e bazuar në regjistrat e hershëm të vendit.

Gotho ka parë t’i largohen nga jeta katër gra dhe të gjithë të afërmit, madje edhe fëmijët. Të vetmit të afërm që i kanë mbetur janë disa nipër, shumë stër nipër dhe akoma më shumë stër stër nipër.

“Gjithçka që dua tani është që të vdes”, thotë ai për mediat indoneziane. 

Dhe këtë dëshirë, 145-vjeçari e ka çerekshekullore. Ai thotë se ka blerë vendin e varrimit që në vitin 1992 pranë djemve të tij me shpresën se do t’u bashkohet së shpejti.

Nipërit që kujdesen për të thonë se tashmë i moshuari, që nëse vërtetohet plotësisht do të ishte më i vjetri në historinë e njerëzimit i regjistruar ndonjëherë, tashmë rri gjithë ditën ulur duke dëgjuar radion pasi shikimi i ka humbur thuasje plotësisht.

Karta e ID e 145 vjecarit
Imazhe nga Artikulli


Burimi: top-channel.tv | Editor: Redaksia Online | Lexuar 880 here |
Tags:
Ndjesia juaj mbi kt artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!