Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/module_22884db148f0ffb0d830ba431102b0b5/sot/index.php on line 512

Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/module_22884db148f0ffb0d830ba431102b0b5/sot/index.php on line 582

Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Sot - Lazarati mbėrrin nė ''Hollivud''
Llogaria ime
AOL Portal Sot

Sot->Kinema->Lazarati mbėrrin nė ''Hollivud''

Lazarati mbėrrin nė ''Hollivud''
Publikuar me: Diele, 06 Mars 2016 19:27
zoom “Mercury Films” ka zbuluar se ka nisur njė projekt pėr njė film qė do tė titullohet “Lazarat Burning”, ku do tė interpretojnė Albana Osmani, Ermal Mamaqi dhe Jonida Vokshi.

Filmi do tė shfaqet nė qershor tė vitit 2017 dhe tregon historinė e Bujar Savės, i cili nė moshė tė vogėl u bė dėshmitar i vdekjes tragjike tė prindėrve tė tij pasi u rrėnuan ekonomikisht nga skemat piramidale tė fillimviteve ’90 nė Shqipėri.

Bujari bėhet efektiv i forcave speciale tė policisė dhe merr misionin pėr tė rrėzuar bosin e mafias sė Lazaratit. “Jemi shumė tė emocionuar pėr kėtė film qė do tė jetė debutimi i studios sonė”, thotė Issa Zaroui, producenti ekzekutiv i “Mercury Films”, njė studio hollivudiane.

Kasti i aktorėve shqiptarė do tė pėrbėhet nga Albana Osmani, e cila do tė ketė njė rol kryesor nė kėtė projekt, Jonida Vokshi dhe Ermal Mamaqi, roli i tė cilėve nuk ėshtė bėrė ende i ditur. Mendohet se filmit do i bashkohet edhe Blerim Destani.

Do tė ketė edhe aktorė rusė si Konstantin Khabensky, Elizaveta Boyarskaya, Dmitry Nagiev dhe Ivan Makarevich.

Imazhe nga Artikulli


Burimi: | Editor: Redaksia Online | Lexuar 760 here |
Tags:
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!