Interesante / Ja ēfarė shkruante Mihal Grameno pėr...UFO-t
Publikuar me: Diele, 23 Tetor 2016 20:34
zoom Emri i Mihal Gramenos lidhet ngusht me Lėvizjen Kombėtare Shqiptare dhe me ēetėn e Ēerēiz Topullit, por qė tė ketė dėshmuar dhe pėr UFO-t, ėshtė mėsuar sėfundmi.

I gjendur nė ēetėn e patriotit tjetėr, Ēerēiz Topulli, gjatė viteve 1908-1909, nė luftėn pėr liri e pavarsi ndaj pushtuesve Osmanė, patrioti Korēar si njeri i shkolluar qė ishte, qė dinte shkrim e kėndim dhe mė gjėrė, ka mbajtur gjatė kėtyre viteve dhe ditar.

Dhe nė fakt, ditari i Mihal Gramenos rezulton tė jetė e para dėshmi pėr praninė e UFO-ve nė Shqipėri.

Nė shkrimet e publicistit, shkrimtarit dhe veprimtarit patriotik thuhet:

“Njė natė, teksa luftėtarėt e Ēerēizit kishin ngritur njė limer majė njė bjeshke tė lartė, na fluturoi pėrpara njė objekt shkėlqyes qė qėndroi disa minuta pezull nė ajėr dhe pastaj u zhduk.”

Duke qenė se bėhet fjalė pėr vitin 1908, kohė kur teknologjia nuk kishte arritur zhvillimin pėr tu ngatėrruar me truket e ditėve tona, dėshmia e Gramenos mbetet njė tregim interesant pėr admiruesit dhe studiuesit e kėsaj fushe...

Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: veriu.com | Editor: Redaksia Online | Lexuar 1112 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!