“Hyni nė zgjedhje edhe pa PD-nė”/ Basha paralajmėron “tė korruptuarit me pasaportė tė huaj”
Publikuar me: Mėrkurrė, 12 Prill 2017 12:25
zoom Nje ditė me parė, kreu i PBNJD-sė, Vangjel Dule u shpreh nė njė forum nė UET se disa pėrfaqėsues tė vendeve tė huaja nė Shqipėri i kanė thėnė atij dhe aleatėve tė Lulzim Bashės qė tė garojnė nė zgjedhje edhe pa PD-nė.

Sipas Dules, ambasadori (emri i tė cilit nuk bėhet i ditur) u kishte bėrė nė mėnyre krejt cinike kėtė propozim duke i joshur me idenė se kėshtu mund tė merrnin dhe ndonjė mandati mė tepėr.

“Nė takimet me diplomatėt kryesisht kanė qenė nė formėn e paraqitjes sė argumentave tė njohura nga ana e partive tė opozitės. Kam dėgjuar dhe diēka tė cilėn po ta kisha dėgjuar individualisht nuk do tė merrja pėrgjegjėsinė ta thoja publikisht. Fatmirėsisht isha dhe me kolegė tė tjerė politikanė, ditėt e fundit, qė dėgjova njė propozim kaq cinik qė nuk e besova se e dėgjova. Na u tha nė prani tė pėrfaqėsuesve tė 4-5 forcave politike qė ndoshta mund tė ishtė njė shans i mirė pėr ne qė tė pėrfitonim nga mospjesėmarrja e Partisė Demokratike nė zgjedhje pėr tė marrė ndonjė mandat mė tepėr. Nėse do tė isha “tete a tete” me atė bashkėbisedues nuk do tė merrja pėrgjegjėsinė ta thoja publikisht, por isha me fat se isha me tė tjerė qė e dėgjuan. Duhet ta keni tė qartė qė ka dhe nga kėto mendime”, tha Dule.

Por sot nga ēadra e protestės, e ngritur para Kryeministrisė prej mė shumė se nje muaj e gjysme, Lulzim Basha foli per nje “te korruptuar me pasaporte te huaj” i cili sipas kreut te opozites, “se shpejti do jape llogari”.

“Tani tė tregoj cfarė drejtėsie do kemi nė republikėn e re. Bazat i kemi hedhur sipas formulės SHBA-Bruksel, Nuland-Hahn, jo sipas formulės Rama-Tahiri- Shullazi dhe ndonjė i korruptuar me pasaportė tė huaj qė s’po ia them emrin sot pėr kortezi, qė sė shpejti do japė llogari.

Ky ėshtė vetingu qė donte per drejtėsine, jo pėr gjyqtarė dhe prokurorė qe luftojne krimin dhe korrupsionin, por qė ti kontrollonte ky si manar. Tė njėjtin plan ka edhe pėr zgjedhjet, tė ndalojė gjykimin popullor me votė qė ėshtė vetė demokracia”, tha Basha.

Por kush mund te jete ky “i korruptuar me pasaporte te huaj” qe mesa duket eshte kunder PD?
Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 736 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!