Dhunoi tė ėmen, kėngėtarja shqiptare dėnohet me 6 muaj burg
Publikuar me: Shtunė, 06 Maj 2017 15:19
zoom Kėngėtarja e njohur shqiptare Eda Zari u shpall fajtore pėr akuzėn “Dhunė nė familje” dhe gjykata e dėnoi me 6 muaj burg, shkruan “Gazeta Shqiptare”.

Njė konflikt pronėsie ishte bėrė shkak i njė maratone problemesh pėr kėngėtaren e njohur shqiptare Eda Zari.

Mamaja e saj, Zhane Zari deklaroi publikisht se kėngėtarja kishte marrė tė gjitha pronat e familjes duke falsifikuar dokumentet, pas vdekjes sė babait tė saj, Ismail Zari.

Akuzat, qė asokohe bėnė bujė nė media, u shoqėruan me njė pėrballje nėnė e bijė, qė sipas Zhane Zarit, degjeneroi me dhunė.

Pas kėtij episodi, kėngėtarja e njohur Eda Zari ėshtė paditur nė Gjykatėn e Tiranės pėr dhunė ndaj mamasė, e cila ka kėrkuar edhe lėshimin e urdhrit tė mbrojtjes.

Kėrkesa ėshtė regjistruar mė datė 10 maj tė vitit tė kaluar dhe tashmė, procesi gjyqėsor ka pėrfunduar.

“Bluetooth” i “Gazetės Shqiptare” ka arritur tė sigurojė vendimin e gjykatės, i cili ka shpallur fajtore Eda Zarin, pėr akuzėn “Dhunė nė familje” dhe e ka dėnuar atė me 6 muaj burg.

“Asistuar nga sekretarja gjyqėsore Gentiana Sadiku, me pjesėmarrjen e prokurores Aferdita Ndoi, sot me 14.04.2017, nė Tiranė, mori nė shqyrtim nė seancė gjyqėsore publike ēėshtjen penale, qė i pėrket:

E Pandehur:*** dhe Akuzuar:  ***”, nis vendimi i gjykatės sė Tiranės, e cila prej disa kohėsh tashmė, me synim ruajtjen e anonimatit tė tė akuzuarve i fsheh emrat e protagonistėve, apo tė dėshmitarėve qė marrin pjesė nė ēėshtje.

Edhe nė kėtė rast, gjykata nė vendimin qė po botojmė mė poshtė i ka fshehur emrat e Eda Zarit dhe mamasė sė saj, Zhane Zari, megjithatė ne tė “Bluetooth” kemi vėrtetuar se bėhet fjalė pikėrisht pėr to.

“Gjykata, pasi shqyrtoi ēėshtjen me gjykim tė zakonshėm, dėgjoi prokuroren e ēėshtjes, e cila nė diskutimet pėrfundimtare kėrkoi deklarimin fajtor tė tė pandehurės *** pėr veprėn penale tė ‘Dhunė nė familje’, tė parashikuar nga neni 130/a/1 i Kodit Penal dhe dėnimin e saj me ***.

Mbi bazėn e nenit 63 tė K.Penal, pezullimin e ekzekutimit tė dėnimit me burgim dhe zėvendėsimin e dėnimit me detyrimin e tė pandehurės tė kryejė *** punė nė interes publik.

Mbrojtėsja e tė pandehurit pėrfundimisht kėrkoi deklarimin e pafajshėm tė pandehurėn *** pėr veprėn penale parashikuar nga neni 130/a-1 tė K.Penal ‘Dhuna nė familje’, pėr shkak se nuk provohet se e pandehura tė ketė kryer veprėn penale pėr tė cilėn akuzohet”, shkruhet nė vendimin e Gjykatės sė Tiranės.
Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 810 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
100%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!