Sarandė, mbytet nė detė 41- vjeēari, u nis drejt greqise me not
Publikuar me: Hėnė, 03 Qershor 2013 16:29
zoom Policia e Tiranės tha se trupi i pajetė, qė u soll nga Durrėsi, i pėrket njė 41- vjeēari, i cili besohet se kishte tentuar tė kalonte me not kanalin e Korfuzit pėr tė shkuar nė Greqi.

Viktima ėshtė Ilir Ēuni, baba i dy fėmijėve tė mitur, njė djali e njė vajzė, tė cilin gjendja e vėshtirė ekonomike dhe borxhet e shumta e kishin shtyrė tė emigronte drejt Greqisė.

Nė pamundėsi pėr tė kaluar nga kufiri, pasi sipas Policisė ishte shpallur “non grata” nga autoritetet greke, ai ka zgjedhur njė mėnyrė tė rrezikshme pėr tė udhėtuar drejt shtetit helen. Ka tentuar tė kalojė me not kanalin e Korfuzit, transmeton Panorama.

Nė kėtė mėnyrė ai kishte pėrshkuar kėtė kanal para disa viteve, duke arritur shėndosh e mirė nė Greqi, por kėsaj radhe nuk ia ka arritur qėllimit, pasi ėshtė mbytur.

Rrymat detare kanė transportuar trupin e pajetė nga ujėrat e Jonit nė ato tė Adriatikut dhe kufoma e tij u gjet nė shtunėn e zonėn e plazhit tė Durrėsit, e njohur si “Apolonia”.

Nisur nga dėshmitė e familjarėve, 41-vjeēari ėshtė mbytur 2 ditė mė parė, pasi u ka telefonuar tė afėrmve dhe u ka thėnė qė po nisej pėr nė Greqi me not.

Ndėrsa ka nisur tė notojė nga Ksamili drejt Korfuzit, pasi ka qenė njė distancė mė e shkurtėr pėr ta pėrshkuar.
Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: | Editor: Redaksia Online | Lexuar 1112 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
100%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!

Nuk i intereson ky artikull!
ajbi - komentuar me: 25 Sht 2016
me ka marre malli