Llogaria ime
AOL Portal Shėndeti

OBSH: Mishi i pėrpunuar nė fabrika ėshtė kancerogjen pėr njeriun

Raporti i fundit i Organizates Boterore Te Shendetesise njofton se mishi i perpunuar shkakton semundjet tumorale. Ne fakt, per boten e mjeksise kjo gje ka qene e ditur qe nga viti 2007 por nuk esht...

Gjumi, sa duhet tė flejmė nė tė gjitha fazat e jetės

Gjumi eshte nje nga faktoret e mireqenies se njeriut dhe si i tille duhet respektuar nese duam te kemi nje jete te shendetshme. Gjumi nuk percakton vetem gjendjen tone gjate nates por edhe ate gjat...

Qelizat embrionale, teknika e re pėr rritjen e flokėve tė rėnė

Shkencėtarėt e hulumtimeve mjekėsore qė ėshtė njė organizatė e pavarur jo-fitimprurėse kanė arritur tė rrisin flokėt e humbura duke pėrdorur qelizat staminale tė njeriut. Pėrpjekjet e mėparshme pėr...

Pėrtyp 10 minuta ēamēakėz, eleminon 100 milion baktere

Nje studim i publikuar ne nje reviste tregon se pertypja e nje camcakezi per vetem 10 minuta ndihmon ne eleminimin e 100 milion baktereve nga goja. Sipas studiuesve, ky efekt vlen sidomos ne 30 sek...

Studimi, hudhra dhe qepa mbrojnė nga kanceri i stomakut

Nje studim i kryer nga Universiteti i Milanos tregon se te hani vazhdimisht qepe ndihmon ne parandalimin e semundjes se kancerit ne stomak. I njejti efekt krijohet, ndonese ne mase me te vogel edhe...

Dėrgo njė pyetje tek: SHENDETI
Titulli i pyetjes:


Emri: Email:

Pershkruani me detaje pyetjen:


Pyetjet e bėra nga Vizitorėt
Si mund ta rris penisin
Nga: erdi me date: 09 Dhj 2017
A ban nji tem per inhalime
Nga: linidi me date: 21 Nen 2017
Mendoni qe eshte e vertete?
Nga: anan me date: 19 Kor 2017
Varesia
Nga: ami me date: 07 Pri 2017
Pyetje per shendetin.
Nga: Landi me date: 07 Nen 2016
si te zbardhojme dhembet?
Nga: hhgkjkdt me date: 22 Shk 2014
perse mbushen janiket me fryme
Nga: makfire me date: 19 Shk 2014
zvoglimi i gjoksit
Nga: Altina me date: 09 Dhj 2013
Simtoma e enjtjes
Nga: Enid me date: 25 Nen 2013
menstruacionet
Nga: pa emer me date: 04 Nen 2013