Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Shėndeti - Studimi, meshkujt e kanė 2 cm mė tė vogėl se shekulli i kaluar
Llogaria ime
AOL Portal Shėndeti

Lajme te keqija per meshkujt ne horizont. Nje studim i fundit ka zbuluar se dimensioni i organit mashkullor eshte 1 deri ne 2 centimetra me i vogel se paraardhesit e tyre te nje shekulli mepare.

Sipas studiuesve shkak per kete jane prania e kimikateve ne natyren ambientale dhe kequshqyerja qe shkaktojne disa semundje qe ndikojne ne metabolizmin e njeriut. Sot eshte veshtire te gjesh ne dyqane ushqime 100% natyrale pasi pjesa me e madhe e tyre eshte e rritur me hormone dhe kane prani te konservuesve.

Dimensioni i organit mashkullor eshte e percaktuar nga ADN-ja e trasheguar por, kjo mund te ndryshoje nga faktoret e jashtem sic eshte stili i jetes, ushqyerja, semundjet kronike, diabeti, kolisteroli etj.
Per nje trup te shendetshem duhet te konsumojme sa me shume fruta dhe perime 100% natyrale te rritura pa hormone, sa me pak mish, sa me pak yndyrna dhe ushqime me permbajtje glukozi (sheqeri).


Tags:
Lexuar 920 here / Marre nga veriu.com
Vlerësimi: 13 - Mesatarja:

Vleresimi maksimal 5: 1 2 3 4 5

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Dėrgo njė pyetje tek: SHENDETI
Titulli i pyetjes:


Emri: Email:

Pershkruani me detaje pyetjen:


Pyetjet e bėra nga Vizitorėt
Si mund ta rris penisin
Nga: erdi me date: 09 Dhj 2017
A ban nji tem per inhalime
Nga: linidi me date: 21 Nen 2017
Mendoni qe eshte e vertete?
Nga: anan me date: 19 Kor 2017
Varesia
Nga: ami me date: 07 Pri 2017
Pyetje per shendetin.
Nga: Landi me date: 07 Nen 2016
si te zbardhojme dhembet?
Nga: hhgkjkdt me date: 22 Shk 2014
perse mbushen janiket me fryme
Nga: makfire me date: 19 Shk 2014
zvoglimi i gjoksit
Nga: Altina me date: 09 Dhj 2013
Simtoma e enjtjes
Nga: Enid me date: 25 Nen 2013
menstruacionet
Nga: pa emer me date: 04 Nen 2013