Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Shėndeti - Ndiheni gjithmone 'Single'? Mund tė jetė faji i ADN-sė suaj
Llogaria ime
AOL Portal Shėndeti

Nese ju duket se jeta juaj eshte eshte e vetmuar ndersa te gjithe rreth teje kane nje partner/e atehere mund te vuani nga nje ē'rregullim gjenetik te zbuluar kohet e fundit nga studiuesit.

Faji duket te jete tek sekuenca e gjeneve 5-HTA1 e cila prodhon me pak serotonine, lende e cilat na ben te ndihemi me shoqerore, te qeshur dhe te nderveprues, veti te cilat na bejme te jemi mė te gatshem per lidhje shoqerore. Personat e prekur nga ky gjen mund te kene 20% me pak shanse te kene nje partner/e.

Sipas nje studimi ne Kine tek 600 studente, ekzistojne dy lloje kombinimesh gjenetike, lloji G dhe C. Personat e llojit G kane me shume mundesi te bejne nje jete me te vetmuar ne mase 50% krahasuar me llojin C.

Studiuesit kane verejtur se jane dy gjerat qe ndikojne ne raportet me te tjeret, pesimizmi dhe nevrozi te cilat jane te demshme per qendrueshmerine e raporteve. Ata thone se eshte e vertete se sjellja njerzore eshte e paracaktuar nga ADN-ja por kemi gjithmone mundesi zgjedhjeje duke perdorur ndergjegjen tone.

Tags:
Lexuar 868 here / Marre nga veriu.com
Vlerësimi: 16 - Mesatarja:

Vleresimi maksimal 5: 1 2 3 4 5

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Dėrgo njė pyetje tek: SHENDETI
Titulli i pyetjes:


Emri: Email:

Pershkruani me detaje pyetjen:


Pyetjet e bėra nga Vizitorėt
Si mund ta rris penisin
Nga: erdi me date: 09 Dhj 2017
A ban nji tem per inhalime
Nga: linidi me date: 21 Nen 2017
Mendoni qe eshte e vertete?
Nga: anan me date: 19 Kor 2017
Varesia
Nga: ami me date: 07 Pri 2017
Pyetje per shendetin.
Nga: Landi me date: 07 Nen 2016
si te zbardhojme dhembet?
Nga: hhgkjkdt me date: 22 Shk 2014
perse mbushen janiket me fryme
Nga: makfire me date: 19 Shk 2014
zvoglimi i gjoksit
Nga: Altina me date: 09 Dhj 2013
Simtoma e enjtjes
Nga: Enid me date: 25 Nen 2013
menstruacionet
Nga: pa emer me date: 04 Nen 2013