Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Shėndeti - Jeta Seksuale: Ajo qan gabimet e bėra, Ai mundėsitė e humbura
Llogaria ime
AOL Portal Shėndeti

Meshkujt dhe femrat kanė keqardhje tė ndryshme pėr jetėn e tyre seksuale. Atij i vjen keq qė nuk e ka bėrė me mė shumė persona, asaj i vjen keq qė e ka bėrė me ata tė gabuar. Kėtė e dėshmojnė 3 kėrkime kryer nė total prej rreth 25.000 njerėz nga universiteti i Teksasit dhe UCLA-Kalifornisė nė Los Angeles University. Nė renditjen e pendimit, keqardhjet janė 3 , meshkujt: tepėr tė turpshėm nė flirtime, seksualisht jo guximtarė kur kanė qenė tė ri dhe pak aventuresk kur kanė qenė single. Pėr femrat, keqardhja nė krye tė renditjes ėshtė se kanė pasur marrėdhėnien e parė seksuale me partnerin e gabuar dhe nė vendin e dytė, me meshkuj pak tėrheqės.

Kėto dallime janė pėr shkak tė procesit evolutiv dhe riprodhues dhe keqardhja mund tė luajė njė rol tė rėndėsishėm nė mbijetesėn dhe riprodhimin e specieve. Nė fakt, pėr burrat, nga pikėpamja e evolucionit , duke humbur mundėsitė pėr marrėdhėnie tė mundshme me femra tė tjera do tė thotė se ka humbur mundėsitė riprodhuese pėr mė tepėr. Ndėrsa, pėr seksualitetin e femrave kėrkon njė periudhė investimi nė qėllimin riprodhues dhe pėr kėtė arsye femrat pėrgatiten qė tė sjellin nė jetė njė pasardhės me mashkullin e zgjedhur e gjithashtu pėrfshin 9 muaj tė shtatzėnisė dhe ushqyerjes me gji. "


Tags:
Lexuar 711 here / Marre nga veriu.com
Vlerësimi: 17 - Mesatarja:

Vleresimi maksimal 5: 1 2 3 4 5

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Dėrgo njė pyetje tek: SHENDETI
Titulli i pyetjes:


Emri: Email:

Pershkruani me detaje pyetjen:


Pyetjet e bėra nga Vizitorėt
Si mund ta rris penisin
Nga: erdi me date: 09 Dhj 2017
A ban nji tem per inhalime
Nga: linidi me date: 21 Nen 2017
Mendoni qe eshte e vertete?
Nga: anan me date: 19 Kor 2017
Varesia
Nga: ami me date: 07 Pri 2017
Pyetje per shendetin.
Nga: Landi me date: 07 Nen 2016
si te zbardhojme dhembet?
Nga: hhgkjkdt me date: 22 Shk 2014
perse mbushen janiket me fryme
Nga: makfire me date: 19 Shk 2014
zvoglimi i gjoksit
Nga: Altina me date: 09 Dhj 2013
Simtoma e enjtjes
Nga: Enid me date: 25 Nen 2013
menstruacionet
Nga: pa emer me date: 04 Nen 2013