Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Shėndeti - Dieta e erosit, ja ushqimet qė e favorizojnė atė
Llogaria ime
AOL Portal Shėndeti

Ushqimet pikante, si speci i kuq djeges apo ushqimet e embla sic eshte mjalta jane kahera afrodiziake te njohur tashme edhe nga gjysherit tane. Por lista e ushqimeve qe favorizojne epshin seksual eshte edhe me e gjate.

Ekzistojne ushqime qe i japin mashkullit nje "dore" ndaj deshires seksuale ne cift. Nje pjese eshte e njohur, sic eshte speci djeges apo mjalta por ka dhe te tjere mepak te njohur sic eshte tershera qe ndihmon ne rritjen e testosteronit mashkullor. Veza, eshte nje tjeter ushqim qe mund ta fusim ne listen e bardhe pasi ajo ndihmon ne stabilizimin e hormoneve mashkullore dhe rritjen e deshires mashkullore. Nuk duhet te harrojme absolutisht milljet dhe frutat e detit qe ndihmojne ne favorizimit e spermes dhe procesin e ejakulimit. Cokollata eshte nje tjeter ushqim qe ndihmon ne eleminimin e stresit dhe favorizon serotinen.

PJELLORIA, USHQIMET PRO DHE KUNDER
Kur flasim per maredheniet seksuale nuk kemi si mos te flasim per pjellorine, aftesine e cifteve per te pasur nje femije. Jane shume te rekomanduara ushqimet me vitamine C pasi ndihmojne ne cilesine e spermes. Ketu mund te fusim lengun e portokallit dhe ate te grejpfrutit ne mengjes; Ne mesdite sallate domatesh te perziera me borzilok apo me flete arugola.

Te rekomanduara jane edhe brokoli, lakra, spinaqi dhe perimet qe ndihmojne ne rritjen e spermatozoideve, po arrave, po shafranit, po melcise, mishit te pules dhe peshkut pasi ndihmojne ne permiresimin dhe parandalimin e problemeve.

DUHET tu themi JO pijeve me gaz dhe me sheqer, JO konsumit te mishit te kuq, sidomos atij industrial (salsice, kremvice etj.), JO mishit te ferguar dhe JO kroasanteve e te gjithe atyre ushqimeve qe kane yndyrna me teprice. Ne fund, mos e teproni me alkoolin.


Tags:
Lexuar 1021 here / Marre nga veriu.com
Vlerësimi: 16 - Mesatarja:

Vleresimi maksimal 5: 1 2 3 4 5

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Dėrgo njė pyetje tek: SHENDETI
Titulli i pyetjes:


Emri: Email:

Pershkruani me detaje pyetjen:


Pyetjet e bėra nga Vizitorėt
Si mund ta rris penisin
Nga: erdi me date: 09 Dhj 2017
A ban nji tem per inhalime
Nga: linidi me date: 21 Nen 2017
Mendoni qe eshte e vertete?
Nga: anan me date: 19 Kor 2017
Varesia
Nga: ami me date: 07 Pri 2017
Pyetje per shendetin.
Nga: Landi me date: 07 Nen 2016
si te zbardhojme dhembet?
Nga: hhgkjkdt me date: 22 Shk 2014
perse mbushen janiket me fryme
Nga: makfire me date: 19 Shk 2014
zvoglimi i gjoksit
Nga: Altina me date: 09 Dhj 2013
Simtoma e enjtjes
Nga: Enid me date: 25 Nen 2013
menstruacionet
Nga: pa emer me date: 04 Nen 2013