Warning: A non-numeric value encountered in /web/htdocs/www.veriu.com/home/idx/portali/include_d436eb0fd9de10b54a828ce6435f7e81/functions.php on line 1310
Albania Online Shėndeti - Cilat janė oraret mė tė preferuara pėr tė bėrė seks?
Llogaria ime
AOL Portal Shėndeti

A ekziston nje ore apo nje orare ne te cilen eshte mė e favorshme per te pasur maredhenie me partneren apo partnerin tuaj?

Ne nje sondazhe te kryer nga revista Maxim (Maksim) tek nje kampion meshkujsh dhe femrash doli ne rezultat se ekzistojne tre fasha oraresh ne te cilen eshte e preferueshme dhe njekohesisht te kene benefite si femrat ashtu edhe meshkujt.

Fasha e pare orare eshte ajo mes ore 7 dhe 10 te mengjesit. Ne kete orare mashkulli ka mundesine te jape me te miren e tij duke ēuar nivelin e tosteronit ne maksimum. Ne momentin e zgjimit, mashkulli, eshte i liruar nga stresi dhe teresisht i mbushur me energji duke perfituar per te pasur nje maredhenie me te zgjatur ne kohe, keshtu evitohet ejakulimi i parakohshem nga i cili vuan 2 ne 3 meshkuj. Benefiti tjeter i seksit ne mengjes eshte ai rritjes se imunitetit te trupit ndaj infeksioneve dhe viruseve.

Fasha e dyte e preferuar e seksit eshte ajo e mesdites nga ora 12 deri ne ora 15. Ketu keshillohet seksi pasi ndihmon te mbani larg stresin e dites por duke mos e tepruar pasi mund ndikoje ne rendimentin e punes qe beni.

Fasha e trete eshte ajo e pas darkes. Disa prej jush mund te mendojne se ky orare mund te rrise lodhjen fizike. Ne te kundert, seksi ne mbremje ndihmon ne shkarkimin e stresit te mbledhur gjate dites dhe permireson ne menyre domethenese cilesine e gjumit.

Ne fund revista fut edhe fashen e katert qe eshte mes mesnates dhe ores 3 te mengjesit, orare qe eshte shume intrigues dhe pasional per ciftet e zjarrta.


Tags:
Lexuar 1126 here / Marre nga veriu.com
Vlerësimi: 14 - Mesatarja:

Vleresimi maksimal 5: 1 2 3 4 5

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!

Dėrgo njė pyetje tek: SHENDETI
Titulli i pyetjes:


Emri: Email:

Pershkruani me detaje pyetjen:


Pyetjet e bėra nga Vizitorėt
Si mund ta rris penisin
Nga: erdi me date: 09 Dhj 2017
A ban nji tem per inhalime
Nga: linidi me date: 21 Nen 2017
Mendoni qe eshte e vertete?
Nga: anan me date: 19 Kor 2017
Varesia
Nga: ami me date: 07 Pri 2017
Pyetje per shendetin.
Nga: Landi me date: 07 Nen 2016
si te zbardhojme dhembet?
Nga: hhgkjkdt me date: 22 Shk 2014
perse mbushen janiket me fryme
Nga: makfire me date: 19 Shk 2014
zvoglimi i gjoksit
Nga: Altina me date: 09 Dhj 2013
Simtoma e enjtjes
Nga: Enid me date: 25 Nen 2013
menstruacionet
Nga: pa emer me date: 04 Nen 2013