Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Zbulohet skenari/ Plan pėr eleminimin e 3 deputetėve shqiptarė nė Maqedoni

Njė ish-funksionar i Qeverisė me ndihmėn e shėrbimeve tė njė vendi fqinj ka planifikuar likuidimin e tre deputetėve shqiptarė tė Parlamentit tė Maqedoni, jozyrtarisht mėson Plusinfo.

Qėllimi i kėtij atentat ishte qė vendi tė futet nė tensione tė ashpra ndėretnike dhe tė krijoheshin kushte pėr shpalljen e gjendjes sė jashtėzakonshme, transmeton Ina.

Plani do tė ishte realizuar nė njė protestė gjithėpopullore, qė do tė ishte shkas pėr tė realizuar sulmin dhe nė kėtė rast ato qė do te akuzoheshin do te ishin turmat.

Njė skenar pėr likuidim, ishte nata e 27 prillit, kur pėr vdekje u rrah kryetari i Aleancės pėr Shqiptarėt, Ziadin Sela.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!