Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Zana Cela, kreu i ri Teatrit Kombėtar tė Operas e Baletit

Zana Ēela ėshtė emėruar sot me vendim tė kėshillit tė ministrave Drejtoreshė e Teatrit Kombėtar tė Operas dhe Baletit.

Ajo ėshtė emėruar sot drejtorja e re Teatrit Kombėtar tė Operas dhe Baletit, duke zėvendėsuar Ilir Kernin, i cili dha dorėheqjen pas konflikteve qė kishte me kreun e Kulturės.

Ēela, rikthehet nė drejtimin e Teatrit tė Operas dhe Baletit, post qė e ka mbajtur nė vitet 2000-2003.

Vendimi u mor sot nė mbledhjen e qeverisė, nė tavolinėn e tė cilės krahas emrit tė saj, ishte edhe ai i tentorit Josif Gjipali.

Tė dy u zgjodhėn nga bordi i Ministrisė pas garės pėrmes platformave.

 

 

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!