Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Vizat, Ambasada e SHBA jep njė lajm tė mirė pėr aplikuesit

Shtetet e Bashkuara tė Amerikės duket se vijojnė tė krijojnė lehtėsi pėr njerėzit qė shprehin dėshirėn pėr tė vizituar vendin e tyre.

Sot ka ardhur njė lajm i mirė pėr tė gjithė ata qė kanė nė plan tė vizitojnė si tursitė Amerikėn.

Pėrmes njė njoftimi nė rrjetin social Facebook, Ambasada Amerikane nė Tiranė njofton se sot ka hequr garancinė e sponsorit pėr tė gjithė  aplikantėt  pėr vizė turistike.

 “Ja dhe kėshilla mbi vizat pėr kėtė javė: nuk na duhet garancia nga sponsori kur aplikoni pėr vizė turistike (e kategorisė B1/B2) – kėshtu qė lėreni garancinė nė shtėpi! Jemi nė pritje tė bashkėbisedimit me ju sot dhe pėrgjatė javės!”­ nėnvizon Ambasada.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!