Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Tjetėr urdhėr nga Ministria e Shėndetėsisė, Shkollat mbyllur deri mė 20 Janar

Mbyllja e shkollave, ēerdheve dhe kopshteve do tė vazhdojė tė paktėn deri mė danė 20 janar 2017.

Ky ėshtė urdhri i fundit i Ministrisė sė Shėndetėsisė, si masė pėr parandalimin e pėrhapjes sė virusit tė gripit.

“Qėllimi kryesor i mbylljes sė institucioneve shkollore ėshtė parandalimi i pėrhapjes sė virusit tė gripit dhe sterilizim e dezefektim i ndėrtesave shkollor”, thuhet ndėr tė tjera nė urdhrin e Ministrisė sė Shėndetėsisė.

Nga kjo masė pėrjashtohet arsimi universitar, institucionet e tė cilit do tė hapen ditėn e hėnė mė 16 janar.

Shkollat, kopshtet, ēerdhet dhe universitetet nuk kanė nisur fare mėsim pėr kėtė vit tė ri, pėr shkak tė epidemisė sė gripit dhe motit tė keq.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!