Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Shkodėr, 74-vjeēari vret gruan me ēifte

Njė burrė ka vrarė gruan e tij, pak pas mesnate, nė fshatin Guci e Re tė Shkodrės.

Autori Beqir Xhilaj, 74 vjeē, ka qėlluar pėr vdekje me ēifte bashkėshorten Lumturie Xhilaj, 47 vjeē, pas njė debati pėr motive tė dobėta.

Autori ėshtė arrestuar nga policia, ndėrsa tentoi tė justifikohej se kishte ndodhur njė vetėvrasje.

Ka qenė ora 00:05 minuta, kur fqinjėt kanė dėgjuar tė shtėnat me armė dhe kanė njoftuar policinė.

Kur oficerėt kanė mbėrritur nė banesė, ata e kanė gjetur viktimėn tė ulur nė kolltuk, ndėrsa i moshuari qėndronte pėrballė saj, duke pirė raki i qetė dhe pa asnjė shenjė tronditjeje.

Ndėrkohė qė gjithēka ka nisur nga njė debat pėr ēėshtje familjare. I moshuari nisi ta dhunojė bashkėshorten e tij e mė pas nga njė distancė e afėrt e qėlloi me armėn e gjahut, duke e lėnė tė vdekur nė vend.

Autori e lajmėroi vetė policinė, qė pas hetimeve e prangosi 74-vjeēarin, i cili mė pas e pranoi krimin.

E ndjera Lumturie Xhilaj ėshtė gruaja e dytė qė vdes nga duart e Beqir Xhilaj. Nė vitet ’90, ai kishte vrarė bashkėshorten e tij tė dytė, vepėr pėr tė cilėn kishte vuajtur dėnimin me 15 vite burg.

Pas daljes nga burgu Xhilaj ishte martuar sėrish dhe ishte ndarė, pėr t’u martuar mė pas mė 47 – vjeēaren tė cilės kėtė tė hėnė i mori jetėn.

74 – vjeēari mėsohet se para viteve 90 kishte plagosur dy persona me thikė, por pavarėsisht tė shkuarės, banorėt e zonės shprehen se ai nuk ishte njeri problematik./

NJOFTIMI I POLICISE

Mė datė 08.05.2017, rreth orės 00: 05, njoftohemi se ėshtė vetvrarė me armė gjahu nė banesė shtetasja Lumturie Xhilaj, banuese nė fshatin Guci e Re Njėsia Administrative Rrethina Shkodėr.

Menjėherė nė vendngjarje kanė shkuar shėrbimet e Policisė dhe grupi hetimor. Nė pėrfundim tė veprimeve tė para tė kryera, rezultoi se shtetasja Lumturie Xhilaj nuk ėshtė vetvrarė por dyshohet se e ka vrarė bashkėshorti pėr motive tė dobėta, krim qė mė pas e ka pranuar edhe vetė autori.

Nė kėto kushte Specialistėt pėr Hetimin e Krimit bėnė arrestimin nė flagrancė tė shtatasit: Beqir Xhilaj, 74 vjeē, banues nė fshatin Guci e Re Njėsia Administrative Rrethina Shkodėr.

Nė vendin e ngjarjes u gjet dhe u sekuestrua nė cilėsinė e provės materiale arma e gjahut tė cilėn e mbante me leje shtetasi i lartpėrmendur. Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr pėr veprėn penale tė “Vrasjes pėr shkak tė marrėdhėnieve familjare”, e parashikuar nga neni 79/c i Kodit Penal.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!