Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Shkarkimi i Tahirit, njė teori e re vjen nga Italia

Njė artikull i shkruan nga e pėrditshmja napolitane Ottopagine.it i ėshtė kushtuar trafikut tė mbetjeve dhe debatit se ku kanė pėrfunduar 1300 kontejnerė me plehra tė nisur nga Campania e Italisė.

Deputeti Italian Riccardo Nuti ėshtė shprehur se largimi i Ministrit te Brendshėm te Shqipėrisė nuk ishte diēka rastėsore.

Deputeti italian Riccardo Nuti, i Lėvizjes “5 Yjet”, ka kėrkuar hetim pėr zhdukjen e 1300 kontejnerėve tė mbetjeve.

Me nje letrėr drejtuar ambasadave shqiptare dhe maqedonase ne Itali lidhur me zhdukjen e mbetjeve, u ka kėrkuar qe keta tu kerkojne llogari shteteve te tyre lidhur me ketė situate.

“1300 kontenierė plot me mbetje tė nisura nga Campania u nisėn nga porti i Gioia Tauro dhe duhet tė mbėrrinin nė Shkup, por autoritetet maqedonase thonė se ato mbetje nuk e kanė kaluar kurrė kufirin nga Shqipėria. Qeveria shqiptare duhet tė zbardhė kėtė rast tė errėt dhe dorėheqja e Ministrit tė Brendshėm nė Shqipėri nuk ishte rastėsore”, – pretendon deputeti italian.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!