Llogaria ime
AOL Portal
Lajme
SEAL Team Six, plan për vrarë Kim Jong un ?

Seksioni special i marinës amerikane, komandot e të cilit vranë sheikun e terrorit Osama Bin Laden, po merr pjesë në një stërvitje që simulon rrëzimin nga pushteti të liderit koreano-verior, Kim Jong un.

Grupi, i njohur si SEAL Team Six, po i kryen stërvitjet në Korenë e Jugut, kanë bërë të ditur burime nga Ministria e Mbrojtjes e këtij vendi.

Aeroplanmbajtësja amerikane “USS Carl Vinson” mbërrin sot në Korenë e Jugut, me trupa të ushtrisë amerikane dhe operativë të njësisë Delta Force, të specializuar në operacione anti-terrorizëm.

Mbërritja e anijes ushtarake vjen pak ditë pasi presidenti amerikan Donald Trump, duke komentuar testet raketore të Koresë së Veriut, u shpreh se “Peniani po i kërkon vetë telashet”.

Ai gjithashtu deklaroi se, Shtetet e Bashkuara do ta zgjidhin vetë problemin nëse Kina, fqinji me të cilin ka kontakte regjimi verior, nuk do të ndihmojë.

Lëvizjet e fundit të Amerikës janë pjesë e një plani për rritjen e pranisë së saj në gadishullin korean, që thuhet se ka si synim një plan për neutralizimin e kapaciteteve të Kim Jong un.

Përditësuar me 12 Pri 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bëjnë 1 plus nje? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin