Llogaria ime
AOL Portal Lajme
SEAL Team Six, plan pėr vrarė Kim Jong un ?

Seksioni special i marinės amerikane, komandot e tė cilit vranė sheikun e terrorit Osama Bin Laden, po merr pjesė nė njė stėrvitje qė simulon rrėzimin nga pushteti tė liderit koreano-verior, Kim Jong un.

Grupi, i njohur si SEAL Team Six, po i kryen stėrvitjet nė Korenė e Jugut, kanė bėrė tė ditur burime nga Ministria e Mbrojtjes e kėtij vendi.

Aeroplanmbajtėsja amerikane “USS Carl Vinson” mbėrrin sot nė Korenė e Jugut, me trupa tė ushtrisė amerikane dhe operativė tė njėsisė Delta Force, tė specializuar nė operacione anti-terrorizėm.

Mbėrritja e anijes ushtarake vjen pak ditė pasi presidenti amerikan Donald Trump, duke komentuar testet raketore tė Koresė sė Veriut, u shpreh se “Peniani po i kėrkon vetė telashet”.

Ai gjithashtu deklaroi se, Shtetet e Bashkuara do ta zgjidhin vetė problemin nėse Kina, fqinji me tė cilin ka kontakte regjimi verior, nuk do tė ndihmojė.

Lėvizjet e fundit tė Amerikės janė pjesė e njė plani pėr rritjen e pranisė sė saj nė gadishullin korean, qė thuhet se ka si synim njė plan pėr neutralizimin e kapaciteteve tė Kim Jong un.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!