Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Rama guxon sėrish: Franca me Le Pen kthehet 400 vjet pas

Pas komenteve qė bėri pėr Donald Trump kur ai ishte kandidat pėr President, kryeministri Rama vazhdon mė tej tė komentojė garat presidenciale.

Kėsaj here, duke folur nga Gjirokastra ne nje event me rastin e Dites se Europes, Rama ka folur pėr presidencialet nė Francė.

Ai ka thėnė se me fitoren e Le Pen, Franca kthehet 400 vjet pas nė kohėn e doktrinave tė kombshteteve.

“Sot nė Francė ėshtė heshtje zgjedhore, nė vigjilje tė zgjedhjes presidenciale, ku dy alternativa nuk mund tė ishin mė tė kundėrta, njėra pėr vazhdimin e BE-sė tjetra nė kthimin mbrapsht tė 400 vjet mė pas nė doktrinėn e shtetkombeve. Shpresoj qė sondazhet kėsaj herė tė mos gabojnė”, tha Rama.

Dhe nė fakt mirė do ishte qė sondazhet tė mos gabojnė, pasi pėr Ramėn do ishte njė tjetėr autogol.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!