Llogaria ime
AOL Portal
Lajme
Rama guxon sërish: Franca me Le Pen kthehet 400 vjet pas

Pas komenteve që bëri për Donald Trump kur ai ishte kandidat për President, kryeministri Rama vazhdon më tej të komentojë garat presidenciale.

Kësaj here, duke folur nga Gjirokastra ne nje event me rastin e Dites se Europes, Rama ka folur për presidencialet në Francë.

Ai ka thënë se me fitoren e Le Pen, Franca kthehet 400 vjet pas në kohën e doktrinave të kombshteteve.

“Sot në Francë është heshtje zgjedhore, në vigjilje të zgjedhjes presidenciale, ku dy alternativa nuk mund të ishin më të kundërta, njëra për vazhdimin e BE-së tjetra në kthimin mbrapsht të 400 vjet më pas në doktrinën e shtetkombeve. Shpresoj që sondazhet kësaj herë të mos gabojnë”, tha Rama.

Dhe në fakt mirë do ishte që sondazhet të mos gabojnë, pasi për Ramën do ishte një tjetër autogol.

Përditësuar me 06 Maj 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin