Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Rama flet nga Lezha: Ja arsyeja e vėrtetė se pėrse PD-ja nuk hyn nė zgjedhje

Kryeministri Rama ka mbajtur njė fjalim ditėn e sotme nė Lezhė, para tė rinjve qė votojnė pėr herė tė parė mė 18 qershor.

Rama tha se PD-ja nuk hyn nė zgjedhje pasi nuk ka moral qė t’u kėrkojė votėn demokratėve tė ndershme teksa mbron prokurorėt dhe gjykatėsit e korruptuar.

“Katėr vjet mė parė, kishte pirgje me plehra, kope me dele, varri i Skėnderbeut ishte pas ferrave. Sot, ky ėshtė njė realitet i transformuar, qė patjetėr nuk mjafon, sepse une e di shumė mirė qė ka zona tė tjera qoftė nė Bashkinė e Lezhės qoftė nė Bashkinė e Kurbinin ku njerėzit akoma vuajnė pėr ujė, pėr rrugė dhe pėr tė ēuar fėmijėt nė shkollė.

Por ama mendoni sikur kėto qė bėmė ne tė ishin bėrė shumė kohė mė parė.

Atyre qė nė tė gjithė ato vite e lanė Lezhėn dhe qytetet e Shqipėrisė pa njė hapėsirė tė vetme publike, pėr njerėzit, pa njė hapėsirė tė vetme pėr ta ndjerė veten pjesė tė botė sku jetojmė. Ata qė sot janė ngujuar nė atė bunker kanė njė arsye shumė tė thjeshtė. Ata nuk duan qė ne tė gjithė sė bashku mė 18 qershor tė pushojmė nga puna prokurorėt dhe gjykatėsit tė korruptuar.

Ata nuk duan qė ky popull pas 27 vjetėsh tortura nėpėr gjykata pėr tė drejtat elementare tė ēlirohen mė nė fund nga kthetrat e gjyqtarėve dhe prokurorėve.

Ata e dinė shumė mirė, qė duke bllokuar vetingun dhe duke dalė hapur nėn mbrojtje tė tė korruptuarve nuk mund t’u dalin pėrballė demokratėve dhe t’u kėrkojnė votėn”, tha Rama.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!