Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Protesta e opozitės, angazhohen 2 mijė policė

Protesta e opozitės paraditen e sė shtunės nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit” do tė angazhojė njė numėr tė lartė punonjėsish policie, tė cilėt pritet tė sigurojnė mbarvajtjen e tubimit.

Ndonėse opozita ka deklaruar se protesta do tė jetė paqėsore, Policia e Shtetit ka marrė tė gjitha masat pėr tė shmangur incidentet apo situatat e dhunės.

Rreth 2 mijė efektivė nga 6 komisariatet e kryeqytetit do tė jenė nė terren ndėrkohė qė nė gatishmėri do tė kalojnė edhe Forcat e Ndėrhyrjes sė Shpejtė dhe reparti RENEA.

Pėr tė ulur tensionet, kordonėt me police femra siē jemi mėsuar tė shikojnė nė protesta tė ngjashme, nuk pritet tė mungojnė as paraditen e sė shtunės.

Nė terren dhe mes protestuesve nuk do tė mungojnė as agjentėt civilė ndėrkohė qė edhe qarkullimi rrugor ka marrė masa pėr shmangen e trafikut nė pikat hyrėse si pasojė e mjeteve qė do pritet tė vijnė nga rrethet.

Por policia ka marrė masa edhe pėr sigurimin e paradės sė komunitetit LGBT , tė cilėt do tė zhvillojnė tubimin e tyre 2 orė para protestės sė opozitės dhe nė njė internerar tjetėr, duke shmangur kalimin para ēadrės para kryeministrisė.

Nė njė takim qė pati tė enjten me shefat e rinj tė komisariateve tė kryeqytetit drejtori i ri i policisė sė Tiranės, Ardi Veliu u ka kėrkuar atyre ti lihet porosi e veēantė tė gjithė punonjėsve tė policisė qė tė tregohen tė kujdesshėm dhe mos bien pre e situatave apo provokimeve tė mundshme nga protestuesit.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!