Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Protesta e 13 Majit/ PD angazhon njė marins amerikan

Partia Demokratike ka paralajmėruar njė protestė masive tė shtunėn, mė 13 maj pėrpara kryeministrisė, ndėrsa pėrveē deklaratave se do tė jetė paqėsore, nuk kanė munguar as tonet e larta dhe thirrjet pėr njė Republikė tė Re, qė siē shprehet kryedemokrati Basha, e shėnoi fitoren e saj tė parė nė Kavajė.

Por pavarėsisht deklaratave, BalkanWeb mėson se Partia Demokratike ka thirrur njė marins amerikan pėr t’ju ardhur nė ndihmė.

Gazetarja Elda Menga konfirmon pėr BalkanWeb se amerikani i quajtur Brandon i ėshtė bashkuar tashmė PD-sė pėr organizimin e kėsaj proteste dhe raportohet tė ketė rolin e kėshilluesit.

I kontaktuar nga PD-ja, Brandon mėsohet se ka qėnė edhe marins nė Irak, ndėrsa ėshtė parė disa herė edhe nė selinė e PD-sė, gjatė takimeve tė ndryshme aty.

Kujtojmė qė dje dhe pardje nė selinė blu Basha ėshtė takuar me deputetėt dhe kryesinė e PD, aleatėt por edhe krerėt e partisė nė rrethe pėr tė organizuar pikėrisht tubimin mė tė madh, siē thonė, tė organizuar ndonjėherė.

Porotesta pritet tė nisė tė shtunėn nė orėn 12:00 dhe nuk dihet se sa do zgjasė.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!