Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Programi yes, SHBA ofron mundėsi pėr tė studiuar nė amerikė

Ambasada amerikane nė Tiranė ka afruar njė mundėsi pėr tė rinjtė shqiptarė tė interesuar pėr tė jetuar nė SHBA. Ambasada thotė nė njoftimin e saj:

“Jeni gati pėr tė jetuar njė vit nė Amerikė? Pėr tė mėsuar pėr kulturėn amerikane? Pėr tė treguar pėr kulturėn e vendit tuaj? Pėr tė pasur njė eksperiencė tė paharrueshme? Aplikoni nė programin “YES!” Pėr mė shumė informacion, dėrgoni njė email nė: tirana@americancouncilssee.org”

Programi “YES” u afron studentėve tė shkollave tė mesme nė Shqipėri njė shans pėr tė jetuar nė njė familje amerikane dhe pėr tė studiuar nė njė shkollė tė lartė amerikane pėr njė vit falas.

“YES”-i ėshtė i mbėshtetur plotėsisht nga “DASH”-i (Departamenti Amerikan i Shtetit) dhe zbatohet nga Kėshilli Amerikan.

Nėse jeni nė vitin e 10 ose 11 tė shkollės sė mesme dhe keni nota shumė mirė ose mė mirė, keni lindur nga 1 janari 2000 deri nė 15 korrik 2002 e dėshironi tė regjistroheni pėr njė test, dėrgoni njė email nė adresėn “tirana@americancouncilssee.org”, thuhet nė njoftim.

Po ashtu, programi afron mundėsi dhe pėr studentėt me aftėsi tė kufizuara.

 

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!