Llogaria ime
AOL Portal Lajme
“Priten videot, politikanė shqiptarė tė pėrfshirė nė skandale seksuale”

Nė prag tė zgjedhjeve parlamentare nė Shqipėri, pritet tė ndodhė skenari paramaqedonas me shpėrthimin e bombave, tė ngjajshme me ato tė Zaevit pėr keqpėrdorimet dhe abuzimet e politikanėve shqiptarė.

Kėtė e deklaroi analisti shqiptar Lorenc Vangjeli, njėheresh Keshilltari i Kreut te Kuvendit, mbrėmė nė emisionin ‘Opinion’ tė gazetarit Blendi Fevziu.

Agjencia e lajmeve INA raporton se gjatė fushatės zgjedhore do tė publikohen video dhe materiale tė cilat do tė kompromentojnė rėndė politikanėt shqiptarė tė pėrfshirė nė skandale korruptive, abuzive e seksuale.

Kėshilltari i Metės: S’kishte dijeni pėr largimet e ministrave. U befasua

Keshilltari i Kreut te Kuvendit, Lorenc Vangjeli ka thene sot ne “Opinion” te Blendi Fevziut nėse Ilir Meta kishte dijeni pėr shkarkimin e ministrit tė Brendshėm tė Saimir Tahirit, analisti, njėherėsh edhe kėshilltari i Kreut tė Kuvendit, Lorenc Vangjeli, ėshtė shprehur se Meta nuk ka patur dijeni pėr kėtė ndryshim nė qeveri.

Sipas Vangjelit ndryshimet nė qeveri i kanė kapur tė gjithė nė befasi, edhe opinioni publik po ashtu edhe opozitėn.

“Mesa kuptohet edhe Meta nuk ka qenė nė dijeni. Ishin ndryshime tė paparalajmėruar. U zu nė befasi opinioni publik edhe aktorėt kryesor politikė”.

Sipas Vangjelit ky ndryshim i kabinetit nuk ėshtė bėrė nė kushtet e presionit nga Ilir Meta, por po ashtu nuk ka patur njė ndikim nė kėtė lėvizje as opozita.

Vangjeli tha se Rama sipas lajmeve qė kanė qarkulluar, tė njėjtin diskutim Rama ka patur edhe me dy ministrat e tjerė, ku bėhet fjalė pėr Bushatin dhe Nikollėn.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!