Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Policia gjen 38 vjeēaren pas 15 vitesh, rrėfimi i saj i lė pa fjalė

Policia e kryeqytetit ėshtė bėrė dėshmitare e njė ngjarjeje jo fort tė zakontė, pasi gjeti vendndodhjen e njė tė zhdukure nga banesa nė Librazhd prej mė shumė se 15 vitesh.

Sipas policisė, vajza nga Librazhdi kishte plot 15 vite me radhė qė konsiderohej e “zhdukur” nga familjarėt, ėshtė gjetur mbrėmjen e sė hėnės nė Tiranė dhe ėshtė shoqėruar nė polici.

Esma T., aktualisht 38 vjeēe, ėshtė shoqėruar nė Komisariatin nr.3 pėr tė dhėnė shpjegime se ku ka qenė gjatė gjithė kėtyre viteve dhe pėrse nuk ka kontaktuar me familjarėt.

Ata ende nuk e kishin tėrhequr denoncimin qė kishin bėrė mė 4 mars tė vitit 2002 nė Komisariatin e Librazhdit, ku kishin kėrkuar ndihmė pėr gjetjen e vajzės.

E duket se kur kishin humbur tė gjitha shpresat pėr gjetjen e saj, njė telefonatė e mbėrritur nė numrin e babait tė saj nga njė oficer policie ka sjellė sa gėzim, aq edhe hidhėrim pėr familje.

Kjo, pėr shkak se Esma nuk ka pranuar tė kthehet nė shtėpi. Ajo ka pranuar qė tė flasė me tė atin, pasi i ėshtė kėrkuar nga oficeri i policisė, si njė procedurė pėr dorėzimin e saj te familjarėt, por ka refuzuar qė tė kthehet nė Librazhd.

Gjatė deklarimeve tė saj, vajza, qė kur u deklarua e humbur ishte vetėm 23 vjeē, ėshtė shprehur se ishte larguar me dėshirėn e vet. Ajo ka thėnė se nuk ėshtė larguar nė asnjė moment nga Shqipėria dhe pjesėn mė tė madhe tė kohės e ka kaluar nė Tiranė, ku ka ndėrtuar jetėn e saj.

Largimin nga shtėpia ajo e ka arsyetuar me faktin se atje nuk i ofrohej asgjė, as nga familja as nga shoqėrie dhe se gjatė gjithė kohės atje ka qenė e mbyllur, pa arritur tė shohė asgjė se ēfarė ndodhte jashtė shtėpisė sė saj.

Aktualisht, ajo ka thėnė se punon prej disa vitesh, jeton nė njė shtėpi me qira dhe nuk preferon tė kthehet mė nė shtėpinė e prindėrve tė saj, pasi ka ndėrtuar jetėn nė kryeqytet.

Burime nga Policia thanė se ka qenė njė sinjalizim i disa tė njohurve tė familjes sė 38- vjeēares, tė cilėt ishin nė dijeni se ajo ishte denoncuar e humbur dhe e kishin parė nė disa zona tė ndryshme tė Tiranės.

Pavarėsisht ndryshimit fizik tė saj, ata kishin dyshime se bėhej fjalė pėr tė njėjtėn vajzė dhe i kanė kėrkuar policisė qė ta shoqėronte pėr verifikim, pasi pėr familjen ajo ishte e “zhdukur” prej 15 vitesh.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!