Llogaria ime
AOL Portal Lajme
PD vendos pėr protesta masive, ja kur dalin nė shesh

Kreu i PD-sė, Lulzim Basha ka qenė i prerė sot, teksa nga ēadra e protestės pėrsėriti kushtin e panegociueshėm pėr qeveri teknike qė do tė garantojė zgjedhjet e lira e tė ndershme.

Sipas Bashės, shqitarėt e bashkuar do t’i tregojnė Ramės se janė mė tė vendosur se kurrė pėr zgjedhje tė lira e tė ndershme dhe i ka ftuar ata nė hapin e radhė, nė protestėn masive qė do tė mbahet nė kėtė shesh javėn e ardhshme.

Dhe vetėm pak ēaste pasi mbaroi fjalimin nė ēadėr, lideri i PD-sė, Basha ka mbledhur urgjent krerėt e demokratėve nė rrethe pėr detajet e protestės.

Burime nga PD bėjnė me dije se protesta masive popullore do tė jetė nė Tiranė, mė 13 maj, nė orėn 12:00.

“Nė mbledhjen me krerėt e degėve dhe funksionarėt e lartė tė partisė, PD vendosi tė mbajė protestė popullore tė shtunėn, datė 13 maj, nė orėn 12:00, nė Bulevardin ‘Dėshmorėt e Kombit’- njofton PD.

 Basha tha gjithashtu se shqiptarėt e bashkuar do t’i tregojnė Ramės se janė mė tė vendosur se kurrė pėr zgjedhje tė lira e tė ndershme dhe i ka ftuar ata nė hapin e radhė, nė protestėn masive qė do tė mbahet nė kėtė shesh javėn e ardhshme.

“Mos kini asnjė iluzion se ky proces i rikthimit tė zgjedhjeve tė lira e tė ndershme do tė ketė sukses pa pasur edhe njėherė bashkimin e shqiptarėve, pa i demonstruar mes pjesėmarrjes masive tė shqiptarėve javėn e ardhshme,  Ramės, nė kėtė shesh, se shumica e shqiptarėve nuk pranon zgjedhje tė diktuara nga krimi e nga droga”- tha ai.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!