Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Pakti Rama-Basha, ja emrat e zyrtarėve qė largohen nga postet drejtuese

Pakti Rama-Basha prek 6 ministra dhe njė sėrė drejtorėsh dhe kryetarėsh institucionesh.

Tashmė ai pakt ėshtė bėrė zyrtar dhe partitė do tė shkojnė nė zgjedhje pa koalicione me njė qeveri “besimi”.

Po cilėt janė emrat e zyrtarėve qė largohen? I pari ėshtė Niko Peleshi. Zv/kryeministri largohet nga posti pėr t’ia lėnė vendin njė figure tė PD-sė.

Gjithashtu, largohet edhe ministri i Brendshėm, Fatmir Xhafaj.

Ministra tė tjerė qė largohen janė Lindita Nikolla e Arsimit, Manasterliu e Shėndetėsisė, Xhaēka e Mirqėnies Sociale, Ahmetaj i Financave dhe Vasili i Drejtėsisė.

Po ashtu, largohet edhe drejtori i OSHEE-sė, Ardian Ēela, drejtori i Aluiznit, Artan Lame, Ilirjan Muho i Hipotekės, dhe Niklovan Kopani, drejtor i Burgjeve.

Po ashtu nga pakti preket edhe Drejtorja e Agjencisė sė Zhvillimit Bujqėsor dhe Rural, Suela Popa.

Pėrveē tyre, pritet qė tė largohen edhe Avokati i Popullit, Igli Totozani dhe ai i KQZ-sė, Denar Biba.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!