Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Ngelėn jashtė listave tė Universiteteve, Rama u pėrgjigjet maturantėve

Ndėrkohė qė maturantėt tė rebeluar protestuan sot tek kryeministria pasi edhe pse me mesatare tė lartė nuk rezultonin fitues nė asnjė degė, kryeministri Rama u ėshtė pėrgjigjur atyre vetėm me njė sqarim nė Facebook.

Ai u kujton maturantėve se sistemi i aplikuar seleksionon sipas meritės dhe fton tė interesuarit tė bėjnė durim deri nė fund tė procesit.

“Mmos harroni: Janė 25 mijė kuota pėr 27 mijė e 600 aplikues, kėshtu qė ata qė do mbeten jashtė nė fund tė procesit, do tė jenė njė numėr i kufizuar e me rezultatet mė tė dobėta ndėr gjithė tė tjerėt. Prandaj respekt pėr meritėn e secilit dhe durim deri nė pėrfundimin e procesit!”- shkruan Rama.

Postimi i plotė 

NJĖ SQARIM ME ZĖRIN E MATURANTĖVE

Njė nga risitė e Reformės nė Arsim ėshtė mė tė mirėt zgjedhin tė parėt!

Po sigurisht, njė maturant i shkėlqyer nuk mund tė shkojė nė tetė, nėntė apo dhjetė degė, ku shpreh fillimisht preferencėn dhe del fitues! Deri nė 20 shtator, ēdo fitues nė mė shumė se njė degė, do tė regjistrohet nė degėn e vetme qė do ndjekė dhe, automatikisht, tė gjitha vendet e tjera qė ka zėnė pėrkohėsisht nė listėn fituese, do tė lirohen pėr shpalljen e fituesve tė tjerė

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!