Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Mogherini fton 6 kryeministrat e Ballkanit Perėndimor nė takim

Shefja e Diplomacise se Bashkimit Evropian, Federika Mogherini fton 6 kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për një darkë më 26 maj.

Mes tyre ndodhet edhe kryeministri Rama.

Darka mesohet se do te mbahet në Bruksel për të diskutuar mbi situatën në rajon dhe zhvillimet e fundit.

Mogherini ka ftuar kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për një darkë joformale, thuhet ne njoftim.

Darka do të shërbejë si një vazhdim i vizitës së Mogherinit në mars të këtij viti.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!