Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Mbyllet zyrtarisht ēadra pas 3 muajsh, Basha: Marshojmė drejt fitores

Pas tre muajsh qėndresė ēadra e PD-sė u mbyll sot me nisjen e fjales se kreut te PD-se, Lulzim Bashes.

Ai tha sot pas arritjes se marreveshjes se tashme demokratet mashtrojne drejt fitores.

“Sot, ju dhe ne jemi e ardhmja e Shqiperise Europiane”, tha Basha.

“Per 90 dite qendruat stoike perballe krimit dhe shantazhit. Ajo qe ju ndezet eshte flaka e shpreses. Kauza jone ishte e drejte dhe qendresa epike”, tha Basha.

“Kjo levizje rrezoi sot muret e mykura te Republikes se Vjeter. Muret e keshtjelles se mykur te Republikes se Vjeter rane vetem prej qendreses suaj. Askush nuk ju trembi dot. Askush nuk na kthen dot ne rrugen qe kemi nisur”, tha Basha.

“Beteja jonė pėr zgjedhje tė lira e tė ndershme u kurorėzua jo me rrėzimin e qeverisė por vetėm gjysmės sė saj, me garanci qė duhen tė zbatohen nga fillimi deri nė fund. Por beteja jonė pėr zgjedhje tė lira nuk pėrfundon kėtu.

Kjo ėshtė vetėm nxemja, ndeshja fillon pas 1 jave dhe ne marshojmė drejt fitores. Bashkė me betejėn tonė ne do tė vazhdojmė deri nė fund projektin tonė tė madh tė Republikės sė Re, sė qytetarėve, qė do t’i japė fund komplotit politik dhe ekonomik qė ka sunduar kėtė vend.

Kjo lėvizje sot shembi muret e kėshtjellės sė mykur tė republikės sė vjetėr. Muret e kėshtjellės sė mykur sė republikės sė vjetėr ranė vetėm me qėndresėn tuaj. Askush nuk na kthen dot nga rruga qė kemi nisur. 90 ditė dhe Shqipėria tashmė nuk ėshtė sic ishte, por 37 ditėt e ardhshme kjo lėvizje nuk do tė ulet, nuk do shpėrndahet, por do tė marshojė nė cdo cep tė Shqipėrisė.

Kėshtjella e republikės sė vjetėr do tė bjerė pėrfundimisht me bashkimin e zemrave tuaja fitimtare. Kurrė mė parė nė kėto 27 vite nuk ka njohur Europa njė bashkim tė tillė vullnetesh si kjo lėvizje e pathyeshme”, u shpreh Basha.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!