Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Mat/ ‘Dil pak jashtė’, ekzekutohet pėr hakmarrje 64-vjeēari

Njė vrasje me armė zjarri ka tronditur fshatin Rukaj tė Matit mbrėmjen e sė dielės rreth ores 21:30.

Hajredin Lleshi, 64 vjeē, babai i tre fėmijėve, ėshtė ekzekutuar nė oborrin e shtėpisė sė tij, pasi ėshtė qėlluar me breshėri automatiku.

Sipas informacioneve paraprake qe vijne nga vendi i ngjarjes, ngjarja dyshohet se ka ndodhur pėr hakmarrje.

Mesohet se disa vite mė parė atij i kanė vrarė edhe vėllain, shtetasin Xhavit Lleshi (lexo ketu me shume per kete ngjarje).

Policia shkoi nė vendin e krimit dhe per momentin nuk ka persona tė arrestuar si autore te ngjarjes.

Autorėt janė larguar me shpejtėsi me njė automjet ende tė paidentifikuar.

Viktimen Lleshi e kanė thirrur nė emėr qė tė dalė pak jashtė dhe mė pas e kanė vrarė nė oborrin e banesės sė tij.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!