Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Lotaria Amerikane, njoftim i rėndėsishėm nga ambasada e SHBA nė Tiranė

Njė njoftim i rėndėsishėm ka ardhur nga ana e ambasadės amerikane nė Tiranė, pėr tė gjithė ata qė kanė aplikuar pėr lotari nė SHBA.

Nė njoftimin e saj thuhet se aplikantėt nuk do tė njoftohen pėrmes postės elektronike, por aplikuarit duhet tė bėjnė vetė kėrkim nė faqen e departamentit tė shtetit.

“Miq, ju lutem mos harroni: Departamenti Amerikan i Shtetit nuk do t’ju kontaktojė nėpėrmjet postės elektronike pėr t’ju njoftuar nėse ju jeni pėrzgjedhur pėr lotarinė DV-2018 apo jo; ju duhet tė hyni nė dvlottery.state.gov duke filluar nga 2 maji 2017 pėr tė mėsuar nėse ju jeni pėrzgjedhur. Kenny dhe unė sapo kemi zbuluar disa e-maile tė rreme, si mė poshtė. Ju lutemi shpėrndajini ato me miqtė tuaj dhe tregojuni atyre qė e-maile tė tilla janė tė rreme! Nėse ju vijnė tė tilla e-maile, injorojini ato! Le tė mbrojmė veten nga mashtrimet e Vizave tė Lotarisė!”, shkruhet nė njoftimin e ambasadės sė SHBA-ve nė “Facebook”.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!