Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Lezhė, sekuestrohen 700 kg narkotikė; disa tė arrestuar

Dy operacione anti-drogė kanė ēuar nė sekuestrimin e 700 kilogramėve kanabsis sativa nė qarkun e Lezhės.

Pasditen e sė mėrkurės u finalizua nga policia nė bashkėpunim me prokurorinė operacioni “Epilog”, qė rezultoi me kapjen e 300 kg marijuanė e fshehur nė njė banesė nė Ishull Lezhė.

Droga ishte futur nė bidonė plastikė dhe thasė. Nė pranga ra shtetasi Pjetėr Toni, 58 vjeē dhe u shpallėn nė kėrkim dy persona tė tjerė.

Mė herėt, po nė kėtė rajon u sekuestruan nė njė operacion tė ngjashėm 400 kilogramė kanabis sativa. Disa persona u arrestuan dhe tė tjerė u shpallėn nė kėrkim.

Pėr tė dyja rastet, materialet proceduriale i janė referuar Prokurorisė sė Lezhės.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!