Llogaria ime
AOL Portal
Lajme
Lezhë, sekuestrohen 700 kg narkotikë; disa të arrestuar

Dy operacione anti-drogë kanë çuar në sekuestrimin e 700 kilogramëve kanabsis sativa në qarkun e Lezhës.

Pasditen e së mërkurës u finalizua nga policia në bashkëpunim me prokurorinë operacioni “Epilog”, që rezultoi me kapjen e 300 kg marijuanë e fshehur në një banesë në Ishull Lezhë.

Droga ishte futur në bidonë plastikë dhe thasë. Në pranga ra shtetasi Pjetër Toni, 58 vjeç dhe u shpallën në kërkim dy persona të tjerë.

Më herët, po në këtë rajon u sekuestruan në një operacion të ngjashëm 400 kilogramë kanabis sativa. Disa persona u arrestuan dhe të tjerë u shpallën në kërkim.

Për të dyja rastet, materialet proceduriale i janë referuar Prokurorisë së Lezhës.

Përditësuar me 27 Pri 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin