Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Lezhė, 10 vjeēari mbytet me zetor nė kanal

Njė lojė mes tė miturish ėshtė kthyer nė njė aksident fatal pėr njė 10-vjeēar nė Lezhė.

Ngjarja ka ndodhur nė vendin e quajtur Gryka e Zezė, ku tre fėmijė, tė afėrm me njėri-tjetrin, kanė marrė njė mjet tip traktor pėr tė luajtur.

Pasi e kanė vėnė nė punė mjetin bujqėsor, tė miturit, dy 11-vjeēarė dhe njėri 10 vjeē, kanė pėrshkuar rreth 700 metra rrugė, por mė pas kanė dalė prej saj duke rėnė nė njė kanal me ujė.

Pėr pasojė ka gjetur vdekjen 10-vjeēari me inicialet N.N. Nė vendin e ngjarjes kanė mbėrritur uniformat blu, tė cilat po kryejnė veprimet proceduriale pėr tė hedhur dritė mbi sa ka ndodhur.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!