Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Lajm i keq, pas vitit tė ri pritet rritja e naftės

Njė rritje sporadike e ēmimeve tė karburantit kėto ditė, paralajmėron fillimin e shtrenjtimit tė naftės dhe gazit.

Nė disa pika karburanti, nafta kushton 5 deri nė 10 lekė me shtrenjtė se njė jave mė parė.

Ndėrsa operatoret mė tė mėdhenj nė treg, thonė se nuk kanė rritur ēmimet, por kanė nė plan tė aplikojnė atė duke filluar nga janari.

Arsyeja e shtrenjtimit tė karburanteve vjen nga jashtė sipas tyre.

Dollari ėshtė forcuar ndaj lekut duke arritur nė gati 130 lekė pėr njė dollar, ndėrsa ēmimi i naftės nė bursat ndėrkombėtare ėshtė rritur muajt e fundit.

Njė fuqi nafte kushton 55 dollarė, ose 20 dollarė me shumė se nė fillim tė vitit.

Vitin e ardhshėm, pritet tė rritet edhe ēmimi i gazit, pas vendosjes se akcizės me 8 leke pėr litėr.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!