Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Kritikoi ministren e Kulturės, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombėtar

Shkarkohet drejtori i Muzeut Kombėtar, Melsi Labi.

Shkarkimi i Melsi Labit vjen pas akuzave qė ai bėri ndaj Ministres Mirela Kumbaro, se nuk mbėshtet Muzeun Kombėtar, por muzetė privatė.

Melsi Labi u emėrua drejtor i Muzeut nė 14 nėntor 2013, por u shkarkua sot. Melsi Labi, ėshtė vėllai i Iljaz Labit qė ndodhet nė burg pėr korrupsion.

Ēfarė tha Labi pak ditė mė parė:

“Buxheti pėr 2017 nuk ka dale ende, por pritet tė jetė 13 ose 14 milion lekė tė reja. Ndėrkohė nevojat e menjėhershme tė Muzeut, pėr 70 milion lekė tė reja minimale. Na kanė futur nė njė betejė pėr mbijetesė.

Ndėrkohė harxhohen miliona euro nė hapjen e muzeveumeve  si Bunkarti etj, ku privati merr lekėt dhe i fut nė xhep. Ndėrsa kėto pasuri kombėtare qė i kemi, nuk i ruajmė.

Ėshtė detyrė e Ministrisė ta mbajė Muzeun, sepse janė lekėt e taksapaguesvė”, u shpreh ai pėr dritare.net.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!