Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Korēė, dekani i fakultetit ekonomik me diplomė falso ?

Emisioni investigativ ‘STOP’ ka denoncuar mbrėmjen e sotme rastin e Dekanit tė Fakultetit Ekonomik Korcė, Frederik Ēuēllari pėr diplomė falso tė nivelit Master e realizuar nė Bullgari.

Referuar pamjeve tė emisionit, denonocuesi ėshtė Agron Dalipaj i cili ka bėrė njė padi nė Prokurorinė e Korēės se disa pedagogė posedojnė diploma tė dyshimta.

Sipas Dalipajt, Prokuroria i ka vazhduar hetimet pa masė, ndėrkaq, ai tregon se ka bėrė dy kėrkesa qė ta thirrnin pėr tė dhėnė informacion nė lidhje me ēėshtjen qė ka denoncuar, por ajo nuk e thirri asnjėherė duke e mbyllur ēėshtjen, pėr tė lėnė pėr tė kuptuar se diploma e nivelit Master, e profesorit Ēuēllari ėshtė nė rregull.

Ndėrsa, vetė profesori Frederik Ēuēllari tha se unė jam i interesuar vetė pėr zbardhjen e kėtij skandali, Ministria e Arsimit qė e ka detyrim ligjor, si dhe Prokuroria.

“Ky ka qenė njė Master, i realizuar nė kuadrin e njė bashkėpunimi tė Universitetit Fan S Noli, Korēė me Fakultetin e Ekonomisė nė Bullgari. Masteri nuk ka qenė online, ka qenė njė master ku duhej tė isha prezent, por organizimi ka qenė si i sitemit me kohė tė pjesshme. Unė nuk kam pas nevojė qė tė jem prezent gjithė kohės nė Universitet, kam shkuar periodikisht”.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!