Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Itali/ “Far west” nė shtėpinė e policit, plagoset rėndė hajduti shqiptar

Njė hajdut shqiptar pati fatin e keq tė plagosej rėndė nga pronari i banesės ku kishte hyre me bashkepunetoret e tij per te vjedhur.

Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur nė Giugliano, mbrėmė, rreth oreės 4:00. “Ilmeridianonews, raporton se njė tentativė vjedhje ėshtė kthyer nė tragjedi.

Pronari i shtėpisė ka nxjerrė armėn dhe ka qelluar mbi hajdutet, tė cilėt ishin futur nė shtėpinė e tij, duke plagosur rende njė shqiptar 35 vjeēar, Eugen Camin, banor i Casal di Principe. Ndėrsa bashkėpunėtorėt e tij u arratisen.

Hajdutet u diktuan fillimisht nga qeni roje i shtepise. Siē ėshtė raportuar nga Il Mattino, i zoti i shtėpisė eshte njė polic i cili i eshte pėrgjigjur me arme zjarri grabitėsve.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!