Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Intervista/ Kosova kėrkon njohjen nga Greqia

Ministri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Enver Hoxhaj nė njė intervistė pėr gazetėn greke Kathimerini, gjatė vizitės nė Greqi, ka folur pėr zhvillimet nė Kosovė, rajon si dhe pėr marrėdhėniet e Kosovės me Greqinė.

Ministri Hoxhaj ka thėnė se njohja e Kosovės nga shteti grek do tė shėnonte njė miqėsi tė re politike mes dy vendeve nė rajon.

Hoxhaj ka shprehur mirėnjohjen pėr mbėshtetjen e Greqisė pėr anėtarėsimin nė disa organizata ndėrkombėtare.

Ai ka theksuar rolin e pėrfaqėsuesve diplomatikė qė shėrbejnė nė Kosovė, si dhe ushtarėve grekė tė cilėt kanė shėrbyer nė Kosovė nė kuadėr tė KFOR-it, si dhe misioneve tė tjera tė rėndėsishme pėr shtet-ndėrtimin e Kosovės.

Pėrveē marrėdhėnieve me Greqinė, nė kėtė intervistė Hoxhaj ka folur edhe pėr zhvillimet nė Kosovė, dialogun me Serbinė, si dhe zhvillimet rajonale.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!