Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Gripi ben kerdine ne shqiperi, 15 te prekur ne jave

Qindra fėmijė kanė marr ndihmė mjekėsore si pasojė e prekjes nga viroza dhe gripi stinor nė urgjencėn e Pediatrisė nė QSUT.

Mbyllja e poliklinikave me rastin e Vitit tė Ri ka shkaktuar fluks nė urgjencėn pediatrie duke bėrė qė numri i vizitave nė 24 orė tė kalojė 400 fėmijė.

Mjekėt pediatėr, thonė se ndryshe nga viti i shkuar ky grip lė koplikacione pėr tė vegjlit.

Tė prekur nė masė nga gripi dhe virozat janė edhe moshat e rritura. Nė tė gjithė vendin numri i tė prekurve nga virozat e stinės dhe gripit, ka shkuar nė afro 15 mijė nė javė.

Sipas ekspertėve tė shėndetit publik janari dhe shkurti njihen si dy muajt me numrin mė tė lartė tė tė sėmurėve nga virozat dhe gripi.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!