Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Durrės, vetėvritet me armėn e shėrbimit policia 23 vjeēare

Njė punonjėse e Policisė sė Durrėsit ėshtė vetėvrarė me armė zjarri nė banesėn e saj, nė Katund Sukth.

Peranxhela Shahini, 23 vjeē, i dha fund jetės vetėm me njė tė shtėnė pistolete nė bark, pėr arsye ende tė panjohura, ndėrsa ngjarja pėrveē familjarėve ka lėnė tė shokuara edhe koleget e saj.
 
Tė kontaktuara nga gazetarja Klodjana Haxhiaj, koleget e saj janė shfaqur tė tronditura dhe mes lotėsh treguan se si e njihnin Peranxhelėn, qė nga viti 2014-tė kur edhe u pranua nė polici.

Ato sqaruan qė Peranxhela, njė vajzė brune dhe bukuroshe ishte motra e tretė e familjes me katėr vajza, ndėrsa e njihnin pėr vajzė mjaft serioze dhe tejet tė pėrmbajtur, raporton “BalkanWeb”.

Tejet tė prekura nga akti i rėndė, ato konfirmuan se e reja nuk kishte probleme psikologjike dhe as sociale, madje nė dijeni tė tyre nuk kishte as tė dashur. “Ishte tip i fortė dhe i ftohtė, gati si ēun”,- kanė thėnė ato pėr “BalkanWeb”.

Varrimi i 23-vjeēares pritet tė zhvillohet nesėr ndėrsa koleget thonė se do ta kenė tė vėshtirė t’i japin lamtumirėn nė kėtė formė njė vajze shembullore si Peranxhela.

Ngjarja fillimisht u raportua si aksident, por kur dy ambulanca shkuan nė vendngjarje nė shtratin ku shtrihej Peranxhela ndodhej edhe mjeku i Sukthit, i cili ishte thirrur nga familjarėt pėr t’i dhėnė ndihmėn e parė 23-vjeēares, ndonėse e gjeti tė vdekur.  

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!