Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Durrės/ Shoferi italian pėrplas familjen 5 anėtarėshe

Njė aksident i rende ka ndodhur kete te diele nė unazėn e qytetit tė Durrėsit, ku janė pėrplasur njė “Benz” dhe njė “BMW”.

Pesė persona tė plagosur tė njė familjeje, mes tė cilėve dy fėmijė tė mitur dhe njė ēift bashkėshortėsh nė gjendje tė rėndė, ėshtė bilanci i aksidentit.

Dy makina, njė tip “Benz” dhe njė tjetėr tip “BMW” janė pėrplasur fort me njėra-tjetrėn, e si pasojė janė plagosur tė gjithė familjarėt qė ndodheshin nė “Benz”, ndėrsa drejtuesi i makinės tjetėr, qė ėshtė njė shtetas italian, ka shpėtuar pėr fat tė mirė.

Sipas njė dėshmitari nė vendngjarje, shkruan “bw”, tė plagosurit ishin tė gjakosur dhe me shume plagė nė momentin qė u transportuan nga ambulanca.

Njoftimi i Policise:

Mė datė 07.05.2017, rreth orės 17:10, nė Unazėn Plepa- Shkozet,(nė kryqėzim)njė mjet tip BMW me targa italiane me drejues shtetasin italian M.D. ėshtė pėrplasur me njė mjet tip Benz, me drejtues shtetasin A.S. 31 vjeē, banues nė Tiranė.

Pėr pasojė janė dėmtuar 5 persona qė udhėtonin nė mjetin tip Benz, konkretisht drejtuesi i mjetit, shtetasi A.S. dhe pasagjerėt nė mjet, bashkėshortja e tij, shtetėsia D.S. 26 vjeēe, 2 vajzat e mitura, shtetaset S.S. 1 vjeēe dhe V.S. 5 vjeēe dhe shtetėsia H.D. 65 vjeēe, banuese nė Mallakastėr.

Vajzat e mitura dhe gjyshja e tyre, shtetasia H.D. aktualisht ndodhen nė Spitalin Rajonal Durrės nėn kujdesin e mjekėve, ndėrsa ēifti i bashkėshortėve nė Spitalin Ushtarak Tiranė.

Drejtuesi i mjetit tip BMW ndodhet nė vendngjarje.

Grupi hetimor vijon punėn pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!