Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Detajet/ Zyrtari amerikan 'ultimatum' palėve: Ju pres 24 orė !

Zyrtari amerikan Yee i cili ka ardhur nė njė vizitė dyditore nė Shqipėri mėsohet se u ka vėnė nė tryezė palėve paketėn “McAllister”.

“Panorama” mėson se Yee u ka thėnė Bashės dhe Ramės se kanė vetėm 24 orė kohė qė tė bien dakord pėr ofertėn dhe ta njoftojnė para se ai tė largohet.

Kėshtu, Yee largohet nesėr nė pasdite nga Shqipėria dhe pret qė pėrgjigjja nga Rama dhe Basha tė vijė para nisjes.

Nė tavolinė kėshtu ėshtė paketa e parė “McAllister” qė parashikon: shtyrjen e zgjedhjeve ; disa ministra teknikė; kreun e KQZ; monitorim tė shtuar tė zgjedhjeve; zv/kryeministri i opozitės.

Po kėshtu, nė lojė ėshtė edhe paketa e ofruar nga Rama nė takimin me Nishanin, qė pėrfshin zgjedhje mė 18 qershor dhe postin e disa zv/ministrave pėr opozitėn.

Tė dyja paketat janė refuzuar nga kreu i PD-sė, Lulzim Basha dhe tani pitet tė mėsohet se cila do jetė lėvizja e tij e radhės.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!