Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Ēfarė po ndodh/ 22 tė zhdukur nė 3 muaj !

Nė 3 muajt e fundit 22 persona janė zhdukur pa lėnė asnjė gjurmė, ndėrkohė qė njė pjesė e tyre janė gjetur tė mbytur nė dete ose nė lumenj.

Sipas Policisė sė Shtetit ka njė rritje tė numrit tė personave qė nuk kanė lėnė gjurmė dhe janė nė kėrkim nga familjarėt e tyre. Burimet sqarojnė se nė 3 muajt e fundit 14 persona janė zhdukur vetėm nė Qarkun e Vlorės.

Pavarėsisht kėrkimeve, Policia thotė se disa prej kėtyre personave janė gjetur tė mbytur, ndėrkohė qė dyshohet se njė pjesė e tyre janė larguar jashtė Shqipėrisė.

Brenda 1 muaji e gjysmė 5 persona janė gjetur tė mbytur, duke filluar nga Vlora, Durrėsi, Lushnja dhe Shkodra

Nė 27 mars nė Bisht-Pallė nė Durrės u gjet njė burrė rreth 40 vjeē, i cili ishte nxjerrė nė tokė nga deti. Policia thotė se burri nuk ka patur shenja dhune dhe dyshohet se ėshtė mbytur. Shkaqet mbeten ende mister, shkruan shqiptarja.com

Nė 25 mars njė adoleshente u gjet e mbytur nė Lumin Shkumbin. Ende nuk dihen shkaqet e mbytjes dhe Policia dyshon se 15-vjeēarja mund tė jetė vetėvrarė, por nuk pėrjashtohet mundėsia edhe e njė vrasje.

Nė 15 mars u gjet i mbytur peshkatari Pjetėr Frroku nė Durrės. Dyshohet se ai ka rėnė aksidentalisht nė rrjetat e peshkimit, ēka i ka sjellė edhe vdekjen.

Nė 9 mars nė Zvėrnec tė Vlorės u gjet njė kufomė i cili u identifikua nga familjarėt dhe ishte Luan Isai, qė gjithashtu ishte i mbytur dhe trupi i tij u nxor nė tokė nga deti. Arsyet e mbytjes sė 31-vjeēarit mbetet mister pėr Policinė, pasi trupi ishte dekompozuar.

Nė 12 shkurt tė kėtij viti nė Shkodėr, nė fshatin Dragoc, u gjet trupi i njė burri rreth 45-vjeē.

Trupi u gjet nė njė kanal dhe ende nuk ėshtė identifikuar. Edhe nė kėtė rast shkaku i vdekjes mbetet mister.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!