Teknologji

BE, gjobë rekord për kompaninë ''Apple''

0

Komisioni Europian ka gjobitur kompaninë amerikane Apple për shkelje të ligjeve të konkurrencës dhe shmangie të taksave duke shfrytëzuar Republikën e Irlandës.

Ky vendim i Komision mund ta detyrojë gjigantin e teknologjisë që të rikthejë në formë taksash një shumë der...

Yahoo! drejt falimentimit

0

Nje nga gjigandet e botes se internetit, Yahoo, nuk po perballon dot konkurimin e rivaleve te tjere te cilet po nxjerrin jashte loje sherbimet qe ky portal ofron.

As masat e marra nga Ceo Marissa Meyer, nuk kane dhene frytet e pritura duke pare si zgjidhjen e vetme shitjen e sherbimev...

Të Fundit
Rjetet sociale mbushen me Fake News mbi Koronavirus
Rjetet sociale mbushen me Fake News mbi Koronavirus
Dhunoi të ëmen, këngëtarja shqiptare dënohet me 6 muaj burg
Dhunoi të ëmen, këngëtarja shqiptare dënohet me 6 muaj burg
Kina dhe Europa do të ndërtojnë një bazë në Hënë
Kina dhe Europa do të ndërtojnë një bazë në Hënë
''Biznesi i nuseve'' U premtojnë vajza kundrejt parave, por u japin plaka ose ''dezertore''
''Biznesi i nuseve'' U premtojnë vajza kundrejt parave, por u japin plaka ose ''dezertore''
Zbardhet dëshmia e 32 vjeçarit që ndiqte Luana Vjollcën me ''Fiat Punto''
Zbardhet dëshmia e 32 vjeçarit që ndiqte Luana Vjollcën me ''Fiat Punto''
''Fitoj nga 100 euro në ditë me këta Rilindasit e k***''
''Fitoj nga 100 euro në ditë me këta Rilindasit e k***''
Marjana Kondi tregon për mesazhin që e 'sikletosi' me Ilir Metën
Marjana Kondi tregon për mesazhin që e 'sikletosi' me Ilir Metën
''Le Iene'' sjell dy histori të trishta nga 'mentaliteti' Shqiptar
''Le Iene'' sjell dy histori të trishta nga 'mentaliteti' Shqiptar
Messenger nuk do të funksionojë në këto sisteme smartfonësh
Messenger nuk do të funksionojë në këto sisteme smartfonësh