Terrorizmi: Italia, leje qėndrimi nėse jep informacione
Publikuar me: Premte, 23 Janarė 2015 21:05
zoom Italia eshte duke pergatitur nje pakete masash kunder dhe per parandalimin e terrorizmit qe mund te vine nga rradhet e emigranteve. Ne kete pakete parashikohet te jepen leje qendrimi emigranteve qe japin informacione rreth celulave apo personave qe kane lidhje me apo japin shenja per lidhje me terrorizmin islamik.

Leja e qendrimit do te kete si motivacion 'dhenie informacioni' dhe jape mundesine qe te kene mundesi te legalizohen si cdo emigrant tjeter qe punon e jeton ne itali.

Ne tre vitet e ardhshme italia parashikon te punesoje 'punetore informacioni' mbi temen e terrorizmit rreth 100 persona.
Tags: terrorizmi

Burimi: veriu.com | Editor: Redaksia Online | Lexuar 801 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Kush eshte heroi yne kombetar?(fillon me : sken). Pergjigju:=Pergjigja eshte: skenderbeu
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!